Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2023: Başvurular Ne Zaman, Başvuru Şartları Nelerdir?

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ daha önce 18 bin 500 olarak açıklanan personel alım sayısını 22 bin 120 olarak açıkladı. Yapılan açıkalamalar üzerine personel alımına başvurmak isteyen kişilerin gözleri Adalet Bakanlığı’na çevrildi. Adalat Bakanlığı personel alımı alımı tarihleri de Bakanlık tarafından açıklandı. Peki Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman, başvuru nasıl yapılır?

İşte detaylar…

Adalet Bakanlığı 22 bin 120 personel alımı için düğmeye bastı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yaptığı açıklamalarda ‘Şu anda 22 bin 120 personel alımı için yazımızı Cumhurbaşkanlığına gönderdik. Önümüzdeki hafta hangi ilde, hangi branşta kaç kişi alacağımızın ilanını yapacağız. 22 bin 120 personel alımı için ilana çıkacağız.’ ifadelerini kullandı.

Daha önceki yapılan açıklamalarda ise branş dağılımı:

  • Personel Genel Müdürlüğü 9 bin 229,

  • Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 8 bin 376, 

  • İcra Dairesi Başkanlığı 700 olmak üzere toplam 18 bin 305 olarak açıklanmıştı.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman?

Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre Adalet Bakanlığı 22 bin 120 personel alımı başvuruları 25 Nisan’da başlayacak. Başvurular 25 Nisan ila 11 Mayıs arasında alınacak. 

Alımın en çok yapılacağı kadro ise infaz koruma memurluğu olarak açıklandı. Ayrıca zabıt katibi, mübaşir, koruma ve güvenlik görevlisi de başta olmak üzere birçok farklı branşta alımlar yapılacak.

Adalet Bakalığı Personel Alımı Branş Dağılımı Nasıl?

Resmi Gazete’de yayınlanan kararlara göre;

  • 8 bin 647 infaz koruma memuru

  • 5 bin 461 zabıt katibi

  • 2 bin 429 mübaşir

  • 1590 koruma ve güvenlik görevlisi 

başta olmak üzere; destek personeli, istatistikçi, büro personeli,  icra katibi, mühendis, mütercim tercüman, işaret dili tercümanı, programcı, teknisyen, tekniker,  sosyal çalışmacı, psikolog,  öğretmen, gemi adamı, sağlık memuru, hemşire, fizyoterapist, veteriner hekim ve diyetisyen branşlarında alım sağlanacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*