CHP İstanbul İl Binası Yakınında Ateş Eden Şüpheli Tutuklandı

CHP İstanbul İl Başkanlığı binası yakınlarında 6 Nisan’da silahla hava ateş ettikten sonra kaçan ve Sultangazi’de yakalanan Emre D. tutuklandı. 

İstanbul Seyrantepe’de 6 Nisan günü saat 04.00 sıralarında CHP İl Başkanlığı yakınlarında havaya ateş edildi. İhbar üzerine yapılan çalışmalar sonrası Ali Sami Yen Spor Kompleksi, Nef Stadyumu’ndan TEM Otoyolu Edirne istikametine seyreden bir araçtan ateş edildiği belirlenmişti.

Kamera görüntülerini inceleyen polisin çalışması sonrası otomobilin sahibi 26 yaşındaki Arif P., 22 yaşındaki Berkan Ö., 20 yaşındaki Anıl Ö. ve 23 yaşındaki Ferhat E.E. gözaltına alınmıştı. İstanbul Adliyesi’ne 10 Nisan’da çıkarılan Anıl Ö. savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. Diğer üç şüpheli ise yurtdışına çıkış yasağı ve en yakın polis merkezine imza atma şartıyla serbest bırakılmışlardı.

Olayda havaya ateş eden ve bu anları Instagram’da canlı yayınla paylaştığı belirlenen ve tüm aramalara rağmen yakalanamayan Emre D. hakkında ise tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmıştı. Sultangazi’de yakalanan Emre D. adliyeye sevk edildi. 51 adet suç kaydı, 2 adet aranması olduğu belirtilen Emre D. tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir