Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Kılıçdaroğlu’nun “Atatürk Havalimanı” vaadine tepki

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı’nda TEKNOFEST’in başladığı akşam “Atatürk Havalimanı” başlıklı bir video paylaştı.

ABD’Lİ ŞİRKETLE GÖRÜŞMESİNİ ANLATTI

Videoda Atatürk Havalimanı’nı havacılık ve uzay çalışmalarının merkezi haline getirileceğini duyuran Kılıçdaroğlu, Amerika’daki Sierra Nevada (SNC) şirketinin sahipleri Eren Özmen ve Fatih Özmen ile de görüştüğünü söyledi. “Amerikalılar, bizim evlatlarımızdan bizim beyinlerimizden işte böyle yararlanıyorlar” diyen Kılıçdaroğlu, projenin iki isimle birlikte gerçekleştirileceğini söyleyerek, “kendi mekiklerimizi geliştireceğiz” dedi.

“BUNUN ADI MANDACILIKTIR”

Bugün TEKNOFEST’e katılan ve burada bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun sözlerine tepki göstererek “9’lu koalisyonun adayı yine ipe sapa gelmez bir sürü şeyler söyledi. Kendisine verilen talimatları tek tek söylemeye başladı. TEKNOFEST’e ev sahipliği yapan şu havalimanımızı Amerikalı bir şirkete vermeyi taahhüt etti. Yerli, milli şirketler varken bunun adı mandacılıktır.” dedi.

“ANLAŞILAN BAY BAY KEMAL’İ ABD’DE YİNE KANDIRMIŞLAR”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir