Ev bakmak için çağırdığı kız arkadaşı motosikletini çaldı! Gerçek adını karakolda öğrendi

İstanbul Şişli’de 28 yaşındaki Batuhan Ş. kiralık ev arıyordu. Bir ev bulan Batuhan Ş. eve bakmaya giderken Tutku isimli arkadaşından yanında gelmesi için rica etti. Motosikleti ile önce arkadaşı Tutku’yu alan Batuhan Ş., ardından kiralık eve gitti. Motosikleti apartmanın önüne park eden Batuhan Ş., evi gezmeye başladı. Bu sırada arkadaşı Tutku, bakkaldan içecek bir şeyler alacağını söyleyerek dışarı çıktı. Arkadaşı geri dönmeyince şüphelenen Batuhan Ş., apartmandan çıkınca motosikletinin de yerinde olmadığını gördü. Arkadaşını arayan ancak ulaşamayan Batuhan Ş. soluğu karakolda aldı.

“BEN EVE BAKARKEN MOTOSİKLETİMİ ÇALDI”

Karakolda arkadaşından şikayetçi olan Batuhan Ş., “Ben eve bakarken dışarıdan içecek alacağını söyledi ve dışarı çıktı. Ancak bana aracımın anahtarını olacağını söylemedi. Daha sonra ben oturduğum yerde olan masanın üzerinde bulunan aracımın anahtarının olmadığını fark ettim. Bunun üzerine ben bu şahsı defalarca aradım. Ancak bu şahsa ulaşamadım. Bunun üzerine şahsın aracımı çaldığını fark ettim” dedi.

TUTKU SANDIĞI ARKADAŞI ALEYNA ÇIKTI

İfadenin ardından başlatılan soruşturma kapsamında güvenlik kameralarını inceleyen polis Batuhan Ş.’nin Tutku olarak bildiği arkadaşının aslında Aleyna S. olduğunu tespit etti. Yakalanan Aleyna S. verdiği ifadede Batuhan Ş.’nin arkadaşı olduğunu söyleyerek, “Benim ismimi Tutku olarak bilirdi” dedi.

“İŞİMİ HALLETMEYE GİTTİM, MOTOSİKLETİ ÇALMADIM”

Olay tarihinde içecek almak için dışarı çıktığını söyleyen Aleyna S., “Ancak başka bir ismim daha vardı. Batuhan’a haber vermeden motosikletin anahtarını alarak evden çıktım. İşimi halletmeye gittim. Fakat daha sonra motosikleti Batuhan’a götürmedim. Birkaç gün sonra verecektim. Motosikleti çalmak gibi bir amacım yoktu. Zaten motosiklet daha sonra bulunarak sahibine teslim edilmiştir. Hırsızlık suçlamasını kabul etmiyorum” dedi.

10 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Alınan ifadelerin ardından Aleyna S. hakkında “nitelikli hırsızlık” suçundan 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Hazırlanan iddianamede Aleyna S.’nin açıkta bulunan anahtarı alarak nitelikli hırsızlık suçunu işlediğine dair yeterli delil bulunduğu belirtildi. Aleyna S.’nin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir