Fazıl Say’dan Muharrem İnce’ye: Mağara adamı söylemini ve trollerini alsın gitsin, adını bir daha duymak istemiyoruz

Memleket Partisi Başkanı Muharrem İnce, 100 bin imza toplama sürecinde kendisine gelen adaylık eleştirileriyle ilgili, “Sırça köşklerde yaşayanlar, salon siyasetçileri oturdukları yerden benim aleyhimde tweet atan sözde sanatçılar bu zorlukları gördünüz mü? Boğazda viskisini yudumlarken memlekete yol gösterenler… “ demişti. İnce, gelen eleştirilerin ardından sosyal medya hesabından bir özür mesajı yayımladı.

Piyanist Fazıl Say, cumhurbaşkanı adayı Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin sanatçılarla ilgili sarf ettiği “sözde sanatçılar” ifadesinden dolayı özür dilemesinin ardından, “Mağara adamı söylemini ve trollerini alsın gitsin, adını bir daha duymak istemiyoruz” dedi.

Say, İnce’nin özrüne ilişkin şöyle dedi: “Ne özür istiyoruz ne de af. Hiçbir şey istemiyoruz. Mağara adamı seviyesi söylem ve trollerini de alsın gitsin istiyoruz. Aydınlık ve güzel bir geleceğe uzandığımız yolda ‘gölge etmesin’ yeterlidir. Çekilsin yolumuzdan. Adını bir daha duymak istemiyoruz. Utanç yaşattı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir