Gerekli para toplandı, SMA’lı Eliz yaşayacak

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Malatyada evleri hasar görünce kampanyanın bitmesine 20 gün kala Samsuna gelip, hayırsever bir ailenin açtığı eve yerleşen Polat ailesi, SMA TİP-1 hastası 20 aylık kızları Eliz Lina için başlattıkları yardım kampanyasına burada devam etti. Kalan 4 milyon TL’yi Samsunda tamamlayan Oktay ve Gizem Polat çifti burada destekçileriyle birlikte kutlama yaptı.

Valilik izniyle başlatılan ve Samsunda tamamlanan kampanya sonunda Polat ailesi gerekli evrakları tamamlamak için kolları sıvadı. Bir süredir Almanya konsolosluğundan davet bekleyen aile beklediği daveti aldı. Lina ve ailesi bu sabah Samsun Çarşamba Havalimanından kök hücre tedavisi için Almanyaya gitti.

‘ELİZ LİNAYI İLACINA UÇURUYORUZ’

Çok mutlu olduğunu dile getiren baba Oktay Polat (36), Buralara gelmek kolay olmadı. Çok uğraştık, çok kapı çaldık ve bu mücadeleyi kazandık. Sizlerin desteğiyle bu parayı topladık dedi. Vatandaşların desteğiyle kampanyanın bittiğini söyleyen anne Gizem Polat (27), Elizin yürüdüğü ve koştuğu günleri görebilmek adına Almanyaya gidiyoruz. Samsunlulara çok teşekkür ediyorum. İlk günden itibaren bizi desteklediler. Depremden sonra ne olacak diye düşünürken bizi yalnız bırakmadılar. Eliz Linanın ilacına uçuruyoruz ifadelerini kullandı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir