‘Her kuruşun hesabını vereceğiz’

ADIYAMAN DHA – İftarın ardından konuşan Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı olarak sadece milletin sorunlarını çözmeye odaklandıklarını belirterek, “Birlikte ve beraber çözeceğiz. Kamplaşma olmadan, birbirimizi kucaklayarak, birbirimize sevgi ve saygı göstererek, kul hakkı yemeyerek, altını çiziyorum; kul hakkı yemeyerek bu memlekete hizmet edeceğiz. Belediye seçimlerinde CHP’li belediyelere iftiralar attılar ama belediye başkanlarımız kul hakkı yemedi. Bütçeleri düşmesine rağmen daha büyük yatırımlar yaptılar. Fakirin fukaranın yanında oldular. Herkese hizmet ettiler. Hiçbir ayrım yapmadılar. Bizim kitabımızda ayrımcılık yok. İnsan Allah’ın yarattığı en değerli varlıktır ve biz bütün insanlara hizmet etmeyi bir onur kabul ederiz. Yeter ki bu ülkede bu güzel vatanımızda hiçbir çocuk yatağa aç girmesin, her evde huzur olsun, her evde bereket olsun. Arzumuz budur” dedi.

“Hakkın, hukukun ve adaletin olmasını istiyorsanız 14 Mayıs’ta sandığa gideceksiniz, haktan yana, hukuktan yana, adaletten yana oy kullanacaksınız” diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Millet İttifakı olarak şu sözü verdik; sizden alınan her kuruş, vergi olarak ödediğiniz her kuruşun hesabını size vermek bizim boynumuzun borcudur. Biz parayı yerinde harcayacağız ve hesabını vereceğiz. Siyaset zenginleşme aracı değildir. Siyaset halka hizmet etme aracıdır.” Deprem felaketinin ardından hükümetin ev yaptığını ve iki yılı ödemesiz 20 yıl taksitle parayı istediğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Size devletin güvencesi altında, yönetmelikler çerçevesinde bu bina depreme dayanıklıdır diye söz verdiler. Siz de devlete güvendiniz, dükkanı aldınız, daireyi aldınız. Şimdi size ‘gelin helalleşelim’ diyorlar. Biz öyle yapmayacağız; evinizi, dükkanınız, ahırınızı yapacağız. Sizden bir kuruş dahi almayacağız. Anahtarı teslim ederken gelin şimdi helalleşelim diyeceğiz” dedi.

Oğan ile görüştü

Kılıçdaroğlu dün ayrıca ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan ile CHP Genel Merkezi’ndeki makamında görüştü. Görüşmede ‘seçim güvenliği’ konusunun ele alındığı belirtilirken, Oğan “Bu seçimin selameti için bundan sonra da diyalog kapılarını açık tutacağımızı ifade ettik” dedi.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*