Uzman: Bu 4 Altcoin, Sıradaki Kripto Para Mücevherleri!

Gem projelerinin ilk yatırımcısı olmak herkesin istediği bir şey. Bir sonraki Sandbox (SAND) şu anda piyasa değerine göre ilk 50 dışında işlem görüyor olabilir. İşte popüler kripto analiz kanalı Altcoinbuzz analistlerinin bu kategoride seçtiği 4 altcoin…

Radarınızda olması gereken 4 ‘mücevher’ altcoin

Listelenin ilk sıra seçimi Zilliqa (ZIL), birkaç farklı özelliğiyle öne çıkıyor. İlk olarak, 2017’ye kadar uzanan en eski Blockchain projelerinden olduğunu belirtelim. İkincisi, Metapolis metaverse, hem metaverse hem de oyun severler için ortak platform sağlıyor. Zilliqa’nın Metapolis’inde bir projenin yapabileceği birçok özel bina var. Bu da Sandbox benzeri bir metaverse’ü hali hazırda barındırdığı anlamına geliyor.

Bir diğer önemli nokta, alan adı sağlayıcı Unstoppable Domains’in Zilliqa’yı seçmesi. Bununla birlikte ZIL token, ABD’de kabul ediliyor ve Binance.US ile anlaşmaları var.

Kadena (KDA)

Kadena madencilik kullanan bir Proof of Work (PoW) Blockchain’dir. Bitcoin’in daha iyi bir versiyonu olmak için çalışıyorlar. Daha hızlı ve daha ölçeklenebilir gem listesinde aynı derecede güvenli ve daha merkezsiz. Altcoin ağı, Katman-2 modelini kullandığı için Bitcoin’den daha hızlı ve daha ölçeklenebilir. Bunu daha önce birkaç yerde gördük:

  • Polkadot’un mainchain ve parachain’leri.
  • Cosmos Hub ve Katman 1 chain’leri.
  • P-Chain ve C-Chain ile Avalanche.

İkinci chain modeli, uygulamaların tüm ağları tıkamadan kendi başlarına geliştirmelerine olanak tanır. Kadena’daki bir chain yalnızca uygulama oluşturmaya yöneliktir. Diğeri güvenlik ve hız içindir. Bu main chain’e Chainweb denir. Chainweb, hız ve ölçeklenebilirlik için sharding kullanır. Sharding, ölçeklendirme için Ethereum’un nihai hedefidir ve Near gibi diğer birkaç chain gibi Kadena da buna zaten sahip.

Astar (ASTR)

Astar, analistlerin bir süredir yakından izlediği projelerden biri. Polkadot’un yaptıkları gibi, Astar’ın da amacı birçok chain’e akıllı sözleşmeler getirmek. 2.en popüler multi chain platformlar EVM ve WASM zaten Astar tarafından kapsanıyor. Bu da çoğu multi chain etkinliği kapsar ve aynı zamanda Polkadot ile de uyumludur.

Astar’ın da çok aktif bir ekosistemi var. Şimdiye kadar DeFi, Astar’ın dApp’lerine hükmediyor. Ancak en iyi uygulamalar arasında birkaç oyun ve bir NFT platformu da var. Astar’ın NFT platformu, multi chain kapasiteli tofuNFT.

Boson Protocol (BOSON)

BOSON kendisini ilk ‘merkezi olmayan vitrin’ olarak adlandırıyor. Bu size hemen Web3’te e-ticaret için çekim yaptıklarını söylüyor. Merkezi olmayan bir Shopify düşünün. Ayrıca 2023 için kriptoda yeni bir trend uyanıyor: Gerçek Dünya Varlıkları (RWA). Gerçek dünya varlıklarının tokenleştirilmesi, kriptoda büyük bir hype olabilir. Bizde bu gelişmenin şu anda sadece başangıçındayız.

E-ticaret vitrinlerinin yanı sıra BOSON, fiziksel bir varlığı tokenleştirmenize olanak tanır. Bu kripto para hale gelir ve artık bir rNFT’dedir (paraya çevrilebilir NFT formatı). Bu rNFT, satın alabileceğiniz, satabileceğiniz veya takas edebileceğiniz bir şeydir.

BOSON hakkında fazla ayrıntı

Boson Protocol’ü fiziksel öğe ile dijital sahipliğini gösteren NFT’nin bağlantılı olduğu bazı daha gelişmiş fiziksel NFT projelerinde gördük. Daha iyi projelerde NFT, yalnızca dijital bir satın alma ve sahiplik makbuzu olmak yerine fayda sağlar. BOSON, programlanabilir hale getirerek NFT’lerine ek fayda sağlar. Örneğin, öğenin tam mülkiyetini almak için bir görevi tamamlamanız gerekebilir.

Daha fazla ayrıntı için Kriptokoin.com olarak hazırladığımız Boson Protocol (BOSON) rehberine buradan göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir