CANLI: Galatasaray’da üç isimden kritik basın toplantısı

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur ve İkinci Başkan Metin Öztürk, hakem kararlarıyla ilgili basın toplantısı düzenliyor.

DURSUN ÖZBEK’İN AÇIKLAMALARI

Dursun Özbek: “Göreve geldiğimizden beri sahada kalmak ve orada devam etmek istiyoruz. Türk futbolunu en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Sistematik bir şekilde olayları sahanın dışına çekmeye çalışıyorlar, çalışıyorlar, çalışıyorlar.”

“GEREĞİNİ YAPMAK ZORUNDALAR”

Dursun Özbek: “Bu standartsızlığı MHK ve TFF çözecek. Bu yetki sahibi kişiler, ya bu işi layıkı ile yönetmek zorunda ya da beceremiyorlarsa, gereğini yapmak zorundalar. Gereğinin ne olduğunu yorumlarınıza bırakıyorum.”

Dursun Özbek: “Kimse bize hakem hatası demesin! Bu kadar üst üste gelmesi… Bunları hakem hatası olarak geçiştirmeyi bize kimse dayatamaz!”

Dursun Özbek: “Nasıl oluyor da bu maça Zorbay Küçük atanıyor? Zorbay Küçük maçlarında Fenerbahçe’nin puan ortalaması 2.36. Galatasaray’ın puan ortalaması 1.75. Zorbay Küçük daha önceki şikayetlerimizde yer aldı. Muslera’nın ayağına basıldı, kırmızı kartı pas geçti. Sicilindeki Galatasaray sorunları bu maçla bitmiyor. Geçen sene Kerem’e kullandığı ifadeler nezaket dışıydı.”

“GALATASARAY’DAN NE İSTİYORSUNUZ?”

Dursun Özbek: “VAR hakemi Alper Ulusoy, Türkiye’deki futbol tarihindeki ilk ve tek 6 saniye kuralını Galatasaray’a uygulayan hakem. Zorbay Küçük ve Alper Ulusoy’a soruyorum, Galatasaray’dan ne istiyorsunuz? Bize olan standartsızlıklar, rakiplerde tam tersi oluyor.”

FENERBAHÇE VE ALİ KOÇ’A GÖNDERME

Dursun Özbek: “Holigan yorumcularla insanlara saldırmaya çalışıyorlar. Her şey planlı, her şey düşünülmüş. Ama düşünmedikleri şeyler de oluyor. Göreve geldiğimizde şampiyon olacağımızı düşünmüyorlardı. Bu sene hiçbir şeyi şansa bırakmamak için daha planlı çalışıyorlar. Dünya spor tarihindeki ilk kez bir spor kulübü başkanı ‘Ben başkanken, bizi şampiyon yapmayacaklar’ dedi. Yahu arkadaş kim seni şampiyon yapmayacak. Samimiysen açıkla! Böyle açıklama olmaz. Galatasaray’da böyle bir açıklama yapan başkan bir saniye görevde duramaz!”

Dursun Özbek: “Doğru yolda olanın kimseden korkusu olmaz. Galatasaray demek, adalet ve doğru için sonuna kadar mücadele etmektir. Biz bundan vazgeçmeyiz.”

“BİZİMLE MÜCADELE EDEMEZLER”

Dursun Özbek: “Hepimizin şahit olduğu ve gördüğü gibi sporun bütün değerleri ayaklar altına alınarak, Galatasaray için büyük bir mücadele var. Galatasaray’ı zor duruma düşürmek için muazzam bir çalışma var. Bunların hiçbiri bizi etkilemez. Biz tarihte ve geçtiğimiz 100 yılda, bir araya geldiğimizde, tek yumruk haline geldiğimizde kimsenin bizle mücadele imkanı yoktur. En çok ihtiyacımız olan şey, birlik ve beraberliğin korunması. Olaylar gözümüzün önünde oluyor. Her seviyede böyle bir hücumla, yakıştırmalarla karşı karşıyayız.”

“FUTBOLCULARA BORCUMUZ YOK”

Dursun Özbek: “Galatasaray’ın oyuncularına 1 kuruş borcu yoktur. Ancak borcumuz varmış gibi algı yapıyorlar ve camiayı etkilemeye çalışıyorlar.”

Dursun Özbek: “Galatasaray’ın hedefleri, Galatasaray’ı sevmeyenleri ve rakipleri rahatsız ediyor. Bizim hep beraber olmamız lazım. Zafere böyle gideriz.”

“BİZİM TEK HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK”

Dursun Özbek: “Biz ve arkadaşlarım buradayız. Bizim olduğumuz yerde kimse bunları konuşamaz. Algı yaratmaya çalışanlar, 2024 Haziran’daki seçim öncesi yine algı peşinde koşuyor. Gündemimizde bizim seçim yok. Mayıs’ta şampiyon olmak bizim gündemimiz. Galatasaray’ın gündeminde finansal yapısını oluşturmak, Bankalar Birliği’ne olan borcu ödemek var.”

“BİZİ İÇERDEN VURMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Dursun Özbek: “Geçen sene daha zor koşullarda şampiyon olduk. Herkesin birlikte olmasıyla başardık. Kenetlenerek yine şampiyon olacağız. Birlikteliğimiz şampiyonluktaki en büyük gücümüz olacak. Her gün bizden parça koparmaya çalışıyorlar. Tek amaçları bizi içerden vurmak, bizi birbirimize düşürmek. Çünkü başka çareleri kalmadı. Er meydanında Galatasaray her zaman başarılı. Bizim fıtratımızda olmayan bu çalışmalarda, biz yokuz. Bunlara hep beraber karşı duracağız ve bu sene biz şampiyon olacağız.”

“KEMERBURGAZ’A TAŞINACAĞIZ”

Dursun Özbek: “Genel kurula verdiğimiz tüm sözlerin arkasındayız. Kemerburgaz’ın kabası bitti, ince işlere başladık. En kısa sürede Florya’yı Kemerburgaz’a taşıyacağız. Çok güzel ve modern proje oluyor. Kimse endişelenmesin bu projeler bitecek. Florya çalışmaları da sürüyor. Kısa sürede bu projelerin meyvesi olan müjdeleri sizlerle paylaşacağız.”

Dursun Özbek: “Galatasaray’ı yıpratmaya çalışanlar, mayısa doğru hüsrana uğrayacaklar. İhtiyacımız olan tek şey, Galatasaray içindeki birlik ve beraberliği korumaktan geçiyor.”

“BİZİM SABRIMIZI SINAMAYIN”

Dursun Özbek: “Biz spor yarışı içerisindeyiz. Kavga ve çekişme, söz düellosu… Bunların peşinde değiliz. Sabrımız var ama kimse sabrımızı denemeye kalkmasın. Futbolu kavga ortamına, söz düellosuna taşımak değil. Onun için bugüne kadar konuşmadık, sabrettik. Galatasaray’ın büyüklüğüne yakışır şekilde konulara bakıyoruz. Kimse sabrımızı sınamasın!”

“TFF’NİN İSTİFASINI İSTİYOR MUSUNUZ?”

Dursun Özbek: “TFF seçileli yaklaşık 6 ay oldu. TFF’ye ikazlarımızı yapıyoruz. Pazartesi günü Kulüpler Birliği toplantısı var. Gündem maddelerinden biri bu olabilir. Sayın Fedeasyon, sadece Galatasaray’ın federasyonu değil. Süper Lig, 1. Lig, alt ligler var. Toplantıda oluşan fikirler neticesinde Galatasaray da duruşunu orada sergileyecektir.”

“Okan Buruk’un ‘Sivas’ta geçen sezon lehimize, bu sezon aleyhimize oldu’ sözleri için ne diyeceksiniz?”

Dursun Özbek: “Okan Hoca’nın değerlendirmesi, Okan Hoca’nın fikri. Onunla ilgili değerlendirme yapmak istemiyorum”

“YABANCI HAKEM NEDEN İSTEMEDİNİZ?”

Dursun Özbek: “Süper Kupa’da yerli hakem olmasını istedik. Yabancı hakemle oynamak 1 maç için olmaz. Radikal bir karardır ve tüm maçlar için alınır. Yabancı hakemi test etmek için yabancı hakem istenmiştir. Ancak 1 maçlık performans, işin geneline yayılamaz. Formatta erli hakem vardı. Bu anlamda değişiklik istemedik.”

“ALİ KOÇ’UN NE DEDİĞİ BELLİ DEĞİL”

Dursun Özbek: “Ali Koç 5-6 senedir başkan. Mehmet Büyükekşi 5-6 senedir mi TFF’nin başkanı? Ali Koç’un ne demek istediği beli değil. Kim seni şampiyon yapmayacak? Federasyon mu, MHK mi? Başkaları mı? Ali Koç başkanken, 4-5 federasyon değişmiş. Hepsi mi böyle istiyordu? Sayın Ali Koç’un biraz daha net olması lazım. Bu ifadenin mağduriyet yaratmaktan başka anlamı yok. Bunu sık sık yapıyorlar. Avantaj sağlamak için yapılan bir açıklama.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x