DMM, soykırımcı işgalcilerin yalanını 3 dilde ifşa etti: İsrail propagandası!

  • Haber7

Siyonist İsrail bir taraftan Gazze’de soykırımlarına devam ederken diğer taraftan medya ve sosyal medyada yalanlarla algı operasyonlarını sürdürüyor. 

Sosyal medyada sözde bir şarapnel parçası görüntüsü paylaşılarak Türkiye’nin işgalci İsrail’e mühimmat desteği sağladığı yalanı ortaya atıldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), bu yalanı kısa sürede açığa çıkardı. 

3 DİLDE AÇIKLAMA!

DMM, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Türkiye’nin soykırımcı İsrail’e destek sağladığı yalanlandı. 

DMM’nin Türkçe, Arapça ve İngilizce yaptığı açıklamalarda görüntünün Türk savunma sanayiinde üretilen mühimmatlara ait olmadığı belirtildi. 

İsrail, Gazze halkına soykırım uygulamakla kalmayıp manipüle ederek ümitsizliğe sürüklemeye çalışmaktadır.” denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sosyal medya hesaplarından paylaşılan bazı fotoğraflarla ilgili, ‘israil ordusunun Gazze’nin Şucaiyye semtinde kullandığı Türk yapımı füzelerden çıkan şarapnel parçası’ iddiası doğru değildir.

Türkiye’nin savunma sanayii alanında israil ile dolaylı veya direkt yoldan herhangi bir mühimmat ticareti bulunmamaktadır.

“MADE BY” İFADESİ KULLANILMIYOR

İddiaya konu görselde yer alan parçanın herhangi bir mühimmata ait olup olmadığı dahi belli değildir. Ayrıca markalama için kullanılan ‘made by’ ifadesi, Türk savunma sanayii alanında kullanılmamaktadır.

“GAZZE HALKI ÜMİTSİZLİĞE SÜRÜKLENMEYE ÇALIŞILIYOR”

israil, Gazze halkına soykırım uygulamakla kalmayıp manipüle ederek ümitsizliğe sürüklemeye çalışmaktadır.

İSRAİL PROPAGANDASI!

Daha önce de Gazze halkını destekleyen Pakistan’ın israile 155 mm topçu mühimmatı sağladığı iddia edilmiş, iddialar Pakistanlı yetkililer tarafından kesin bir dille yalanlanmıştır.

israil propagandasına itibar etmeyiniz.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x