Eylem Tok Kimdir, Kaç Yaşında? Kitapları

Eylem Tok, 16 yaşındaki oğlu Timur Cihan’ın ATV motorunu tamir etmeye çalışan bir gruba ciple çarparak bir kişinin ölümüne neden olmasının ardından Mısır’a kaçırması nedeniyle gündeme geldi.

EYLEM TOK KİMDİR?

Türkiye’nin tanınmış yazar, şair, senarist ve yönetmenlerinden biridir. Kendisini masalcı olarak tanımlayan Eylem Tok, çocuklar ve gençler için kitaplar kaleme aldı.

EYLEM TOK KİTAPLARI

Eylem Tok’un farklı yayınevlerinden çıkan roman ve masal kitabı bulunmaktadır. Dev ile Üç Cüce yazarın ilk çocuk kitabıdır. Eylem Tok’un, “Mihr”, “Allah’ın Piyonları”, “Noktalar” ve “Acı Şeker” gibi eserleri Türkiye’nin en çok satanlar listesinde yer aldı.

DESTEK YAYINLARI’NIN SAHİBİ HAKARET DAVASI AÇMIŞTI

Destek Yayınları’nın sahibi Yelda Cumalıoğlu, kitabını yayınlamadığı için kendisine aşağılayıcı ve hakaret içerikli mail’ler gönderdiğini iddia ettiği yazar Eylem Tok’a 2015 yılında 20 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne avukatları aracılığıyla dava açan Yelda Cumalıoğlu’nun iddiasına göre, Eylem Tok’un ‘Allah’ın Piyonları’ ve ‘Mihr’ isimli kitapları daha önce Destek Yayınları tarafından yayımlandı. Yeni bir kitap yazan Eylem Tok, bunun yayınlanması için Destek Yayınları’na başvurdu. Ancak yayınevi yetkilileri kitabın yayınlanmasını uygun görmedikleri için Eylem Tok’un bu başvurusunu kabul etmedi. İddiaya göre başvurusu kabul edilmeyen davalı yazar, davacı Yelda Cumalıoğlu’na 19 Nisan 2015’de gönderdiği e-postasında “Yeldacım kitap fuarındasın. Ama işini yapmak yerine dedikodu yapmayı tercih ediyorsun”, “Senin çiğ ve sıradan basit biri olduğunun açıkça kanıtıdır”, “Asalet olacak insanda asalet! Var mı senin asaletin, sonradan görmeler gibi gördüklerini paylaşıp cemiyette yer edinme telaşın boşa. Çünkü herkes kimin ne olduğunu, nereden geldiğini iyi bilir”, “Yazıklar olsun sana”, “Güzel dedikodular size Destek ailesi”, “Bari bir tane gerçek kitabınız olsa” ve “Yazık ki hep duvar yazıları yayınlayacaksınız” ifadelerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x