Ferhunde Hanımlar’ın Ferhunde’siydi… Beyhan Saran’ın hayatı kitap oldu

Bir dönemin efsane dizisi “Ferhunde Hanımlar”ın Ferhunde’si ve 10 sezon süren “Bizim Evin Halleri” dizisinin Nemide’si olarak hafızalarda yer edinen Ankara Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Beyhan Saran’ın sanat dolu yaşamı, kitap oldu. “Bedia Akartürk: Turnanın Türküsü” biyografi kitabının yazarı Tolgahan Vurgun tarafından kaleme alınan “Beyhan Saran: Sahnelere Bir Armağan” kitabı, okuyucuyla buluşacak.

4 bölümden oluşan “Beyhan Saran: Sahnelere Bir Armağan” kitabı, Beyhan Saran’ın yaşam öyküsünün yer aldığı nehir söyleşi bölümüyle başlıyor. Ayrıca sanatçının rol aldığı çalışmalar, sanatçının dostlarından gelen yazılar ve fotoğraf albümü de kitapta yer alıyor. Kitap ayrıca, Beyhan Saran’ın başarılı sanat yaşamı ile birlikte bir dönemin tiyatro ve televizyon tarihine de ışık tutuyor.

BEYHAN SARAN KİMDİR

1958’de Ankara Devlet Tiyatrosu’nda sanat yaşamına başlayan Beyhan Saran 50’den fazla tiyatro oyununda, sayısız radyo tiyatrosunda rol aldı. Tiyatro yaşamının yanı sıra TRT’nin ilk dönemlerinden beri televizyon çalışmalarına da başlayan Saran, Tatlı Cadı, Şahin Tepesi, Parmak Damgası gibi birçok eserde seslendirme çalışması yaptı. Kadın Ana, Hanife Hala, Ah Ana, Ferhunde Hanımlar, Bizim Evin Halleri gibi unutulmaz diziler ile izleyicinin gönlünde yer edindi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x