MSI, GeForce RTX 4070 Ti Super Serisi İçin Aero ve Expert Modellerini Sunacak

MSI’ın GeForce RTX 4070 Ti Super serisine Aero ve Expert adında iki ek modeli daha piyasaya sürmeye hazırlandığı bildiriliyor. Expert serisi ilk olarak CES 2024’te tanıtılmıştı ve başlangıçta yalnızca RTX 4080 Super modeli yer alıyordu. Aero serisi kurulduğunda sınırlı sayıda piyasaya sürüldü. GeForce RTX 4060’ın Aero ITX modeli de bunlardan biriydi.


MSI GeForce RTX 4070 Ti Super Expert Kaynak: VideoCardz

Expert serisi, hava akışını zıt yönlere yönlendirmek için kartın önüne ve arkasına konumlandırılan çift fandan oluşan, NVIDIA Founder’s Edition’dan ilham alan yenilikçi bir fan yerleştirme stratejisiyle benzersiz bir üçlü yuva tasarımına sahip. “MSI Flow Frozr” olarak adlandırılan bu soğutma mekanizmasının ön kısmında estetik çekiciliği artıran örgü metal bir kapak yer alıyor.


MSI GeForce RTX 4070 Ti Super Aero Kaynak: VideoCardz

MSI Aero GeForce RTX 4070 Ti Super 16 GB, her ne kadar MSI tarafından gayri resmi olarak duyurulsa da halihazırda satın alınabiliyor. Bu model ise geleneksel üfleyici tarzı bir soğutma sistemine sahip ve 2.610 MHz boost frekansı sunuyor. Şu anda bazı sitelerde 899 dolarlık bir fiyatla listeleniyor. Expert serisi ise daha önce bilir kişiler tarafından MSI RTX 4080 Super Expert modelinin incelenmesiyle makul düzeyde kabul gördü, farklı tasarımı ve soğutma verimliliğiyle dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x