Murat Kurum: İstanbul’da metro gitmeyen hiçbir ilçemiz kalmayacak; 10 yılın sonunda trafik çilesi son bulacak

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, “İstanbul’a söz veriyoruz. İlk 5 yılın sonunda İstanbul’da metro gitmeyen hiçbir ilçemiz kalmayacak. İstanbul’un trafiğini büyük bir oranda iyileştireceğiz.” dedi.

Kurum, İstanbul Havalimanı Metrosu Kağıthane-Gayrettepe etabının açılışında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, İstanbul’u kesintisiz, konforlu, yerli ve milli raylı sistem ağlarıyla donatmaya devam ettiklerini söyledi.

İstanbul’un her alanda kayıp yaşadığı bu 5 yılı telafi edeceklerini belirten Kurum, CHP’li mevcut İBB yönetiminin İstanbulluları beklettiğini ve oyaladığını söyledi.

Kurum, şehirde yaşayan her bir insanın bir yılının 288 saatinin trafikte geçtiğini kaydederek, “Bu ne demek biliyor musunuz? Bu trafik çilesi ömrümüzden 3,5 yılı alıp götürüyor. Milletimiz sahada bu kötü gidişata artık ‘dur’ diyor, artık ‘yeter’ diyor. Milletimiz bize 31 Mart sonrasına hizmete hazır olun mesajı veriyor ve bu şehirde istiyoruz ki herkes kolay ve çilesiz bir ulaşımda yolculuk yapsın.” diye konuştu.

TIKLAYIN – Erdoğan’dan Özel’e: Daha içtikleri çayın dumanı kalkmadan iş birliği yaptığı partileri ihanetle suçlamak tam bir siyasi basiretsizlik örneğidir

 “10 yılın sonunda trafik çilesi son bulacak”

Murat Kurum, İstanbul’un 10 yıllık vizyonunu ortaya koyduklarını belirterek, şöyle konuştu:

“İstanbul’a söz veriyoruz. İlk 5 yılın sonunda İstanbul’da metro gitmeyen hiçbir ilçemiz kalmayacak. İstanbul’un trafiğini büyük bir oranda iyileştireceğiz. İstanbullular evlerine, iş yerine, okullarına mutlu bir şekilde ulaşacak ve 10 yılın sonunda trafik çilesi bir kez daha geri dönmemek üzere son bulacaktır. İstanbul’da sadece trafikte değil, dönüşümde, çevrede, doğa koruma projelerinde ve sosyal hizmetlerde de fetret dönemini biz bitireceğiz.”

Elazığ’da, Malatya’da, İzmir’de, Kastamonu’da, Rize’de, Bartın’da, Giresun’da ve asrın felaketinden etkilenen 11 ilde sürekli sahada olduklarını hatırlatan Kurum, 31 Mart akşamından itibaren de sahada herkes için çalışacaklarını dile getirdi.

TIKLAYIN – İmamoğlu: Yıllık metro üretme hızımız rekora gidiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x